Jesteś tutaj: Start / SPORT / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY
18 maja 2023

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

W środę 10 maja reprezentacja Naszej szkoły wzięła udział w powiatowych zawodach szkół podstawowych w czwórboju dziewcząt i chłopców. Reprezentacja składała się z 7 zawodników i zawodniczek.

Czytaj więcej o: CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY
Przejdź do - Finał powiatu w Lidze lekkoatletycznej
15 maja 2023

Finał powiatu w Lidze lekkoatletycznej

Finały powiatowych zmagań w Lidze lekkoatletycznej roczników 2008-2009, w tym roku odbyły się na nowym obiekcie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce. Podobnie jak przed rokiem do rywalizacji stanęło niemalże 30 zawodników reprezentujących barwy SP2 Ząbki, występując w konkurencjach indywidualnych biegowych 100m, 200m, 300m, 600m, pchnięciu kulą, skoku w dal oraz w dwóch sztafetach 4x100m oraz w sztafecie olimpijskiej, gdzie zawodnicy biegną kolejno na dystansie 800-400-200-100m. We wszystkich powyższych konkurencjach występowały zarówno dziewczęta i chłopcy. Zawody rozpoczęto od biegów krótkich oraz konkurencji technicznych – pchnięcia kulą i skoku w dal.

Czytaj więcej o: Finał powiatu w Lidze lekkoatletycznej
Przejdź do - II edycja konkursu RUN ART – wyniki
30 kwietnia 2023

II edycja konkursu RUN ART – wyniki

Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie klas 4-8 mogli wziąć udział w konkursie „Run Art” i za pomocą swojego ruchu „malować” na mapie.

W II edycji, w związku z obchodami 60-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach, tematyką prac był z góry narzucony napis „60 LAT SP2”, który wymagał starannego zaplanowania na mapie i odbycia spaceru, biegu lub jazdy na rowerze po wcześniej przez siebie wytyczonej trasie.

Czytaj więcej o: II edycja konkursu RUN ART – wyniki
Przejdź do -  "RUN Art" edycja 2023
6 kwietnia 2023

"RUN Art" edycja 2023

Ruszamy z kolejną edycją konkursu "RUN Art"

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!!

Świętujmy aktywnie jubileusz "60 - lecia" naszej szkoły.

REGULAMIN KONKURSU

Przejdź do - Zmagania tenisistów stołowych rozstrzygnięte!
20 marca 2023

Zmagania tenisistów stołowych rozstrzygnięte!

Ostatnie cztery tygodnie w naszej szkole należały do sympatyków gry w tenisa stołowego. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy stanęli do rywalizacji o zwycięstwo w Szkolnych Mistrzostwach Tenisa Stołowego klas 4, 5, 6, 7 i 8.

Czytaj więcej o: Zmagania tenisistów stołowych rozstrzygnięte!
Przejdź do - Druga edycja zawodów „Zostań Mistrzem beep testu!”
24 lutego 2023

Druga edycja zawodów „Zostań Mistrzem beep testu!”

To, że lubimy biegać wiedzą już chyba wszyscy sympatycy naszej Szkoły. Po zeszłorocznym sukcesie zawody beep testu doczekały się swojej drugiej edycji i na stałe wpisały się w kalendarz wewnątrzszkolnych zawodów międzyklasowych. Zasady pozostały niezmienne. Każdy oddział na swoich zajęciach wychowania fizycznego przeszedł eliminacje, dzięki którym wyłoniono reprezentantów klas u chłopców i dziewcząt. Tuż przed feriami 9 lutego odbyły się finały, w których do rywalizacji stanęło 40 zawodników z klas 4-8.

Czytaj więcej o: Druga edycja zawodów „Zostań Mistrzem beep testu!”
Przejdź do - Mikołajkowy turniej w przeciąganiu liny.
11 grudnia 2022

Mikołajkowy turniej w przeciąganiu liny.

W Mikołajki 6 grudnia 2022 w Naszej szkole odbyły się zawody w przeciąganiu liny. Do rywalizacji stanęły drużyny złożone z uczniów, rywalizujące w swoich poziomach kształcenia, oraz trzy wyjątkowe drużyny: nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. W naszej rywalizacji wynik nie był rzeczą najważniejszą liczyła się przede wszystkim  dobra zabawa. Emocji było bardzo dużo a głośny doping zagrzewał do walki.

Swoich specjalnych mocy udzielał również Mikołaj, dopingując mocno wszystkie drużyny, a w kategorii Open wraz ze swoimi śnieżynkami uległ tylko nauczycielomJ))) 

Czytaj więcej o: Mikołajkowy turniej w przeciąganiu liny.
6 grudnia 2022

Sztefety korespondencyjne

W listopadzie zespół nauczycieli wychowania fizycznego zorganizował dla uczniów naszej szkoły międzyklasowe korespondencyjne zawody w biegach sztafetowych.
Każdy oddział 4-5 miał do pokonania na boisku szkolnym dystans 4x200m oraz 4x400m, zaś klasy 6-8 biegały na dystansach 2x200m, 2x400m, 2x600m oraz 2x800m. Zasady pomiaru korespondencyjnych sztafet były ściśle określone.

Czytaj więcej o: Sztefety korespondencyjne
Przejdź do - Zawody międzyklasowe w biegach sztafetowych
20 października 2022

Zawody międzyklasowe w biegach sztafetowych

To już niemalże tradycja. Po jesiennych biegach przełajowych przyszedł czas na wewnątrzszkolne zawody w biegach przełajowych klas 4-8. Oddziały 4-6 rywalizowały na dystansie 2000m, zaś 7-8 3200m.

Podobnie jak w roku ubiegłym klasy 4-6 reprezentowało 10 najlepszych biegaczy z klasy (5 dziewczynek i 5 chłopców), gdzie każdy zawodnik miał do pokonania dystans 200 metrów.

Klasy 7-8 miały wystawić 8 osobowe składy (4 dziewczynki i 4 chłopców), gdzie każdy uczeń bez względu na płeć miał do przebiegnięcia dystans 400m.

Na starcie stanęło w sumie 203 uczniów (w klasie 7B ze względu na brak dziewczynek jedna zawodniczka musiała pokonać dystans dwukrotnie) – 140 młodszych i 63 starszych adeptów biegania.

Czytaj więcej o: Zawody międzyklasowe w biegach sztafetowych
Przejdź do - Biegowa jesień (prawie) za nami
14 października 2022

Biegowa jesień (prawie) za nami

Zmagania indywidualne i zespołowe w biegach przełajowych są pierwszymi konkurencjami w kalendarzu Szkolnego Związku Sportowego. Wrzesień, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, na lekcjach wychowania fizycznego stoi pod znakiem treningów wytrzymałości i szybkości biegowej. Małe i duże zabawy biegowe, biegi tempowe, różnego rodzaju interwały, biegi australijskie, próby czasów na 600, 800 i 1000m oraz sztafety z dystansami olimpijskimi to tylko niektóre z zabaw proponowanych na lekcjach przygotowujące uczniów „dwójki” do rywalizacji na poziomie rejonowym, powiatowym i wyższym. W pierwszym etapie naszą szkołę reprezentowało w obu kategoriach (dzieci i młodzież) aż 37 zawodników, z czego 23 awansowało szczebel wyżej na poziom powiatu. Podczas zawodów powiatowych w pierwszej dwunastce zameldowało się 7 reprezentantów SP2, awansując na zawody międzypowiatowe.

Czytaj więcej o: Biegowa jesień (prawie) za nami
Przejdź do - 30 lat minęło jak jeden dzień !!!
26 września 2022

30 lat minęło jak jeden dzień !!!

Jubileuszowe Jesienne Biegi Przełajowe już za nami. W sobotę 24 września w parku ząbkowskim było wesoło, gwarno i radośnie. Pogoda dopisała, piękne słońce zachęcało do aktywnego wysiłku. Polała się niejedna kropla potu, ale satysfakcja z udziału i ukończenia biegu była bezcenna. Już sam udział w biegu gwarantował zdobycie nagrody, ponieważ każdy zawodnik kończąc bieg dostawał szansę udziału w loterii fantowej. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki, a zwycięzca każdego biegu ponadto koszulkę okolicznościową ufundowaną przez Radę Rodziców SP2.

Czytaj więcej o: 30 lat minęło jak jeden dzień !!!
Przejdź do - Dzień Dziecka w SP2!
7 czerwca 2022

Dzień Dziecka w SP2!


Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. W tym roku nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali nową formułę zabawy. Zabawa bez względu na warunki pogodowe zaplanowana była na wariant „szkolny” oraz „boiskowy”. Matka natura zadecydowała, że dzieci w tym roku pobawiły się w szkole, występując w rywalizacji międzyklasowej (choć nie bezpośredniej).

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w SP2!
Przejdź do - Nasze dziewczęta siódmym zespołem na Mazowszu w czwórboju lekkoatletycznym
12 czerwca 2022

Nasze dziewczęta siódmym zespołem na Mazowszu w czwórboju lekkoatletycznym

Ósmego czerwca najlepsze szkoły z Mazowsza w czwórboju lekkoatletycznym zawitały do Siedlec.

Wśród dwunastu zakwalifikowanych w finałach międzypowiatowych, nie zabrakło także drużyny dziewcząt z naszej szkoły. Przystępując na pełnym luzie, a zarazem będąc skoncentrowanymi reprezentantki SP2 wypadły znakomicie. Po bardzo dobrych próbach w skoku w dal i troszkę słabszych w rzucie piłeczką palantową, powalczyły o każdą sekundę, ba(!) o każdą setną w biegu na 60m oraz 600m ustanawiając tegoroczny rekord. Oliwia Piotrowska, bo o niej tu mowa, osiągnęła na dystansie 600 m czas 1:56:01 tracąc do rekordu szkoły zaledwie sekundę! Na Oliwię nie podziałało to deprymująco, wręcz przeciwnie od razu skomentowała "w ósmej klasie powalczę o rekord!".  Taką postawę to my lubimy!

Czytaj więcej o: Nasze dziewczęta siódmym zespołem na Mazowszu w czwórboju lekkoatletycznym