Jesteś tutaj: Start / Konkursy

Konkursy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Konkursy kuratoryjne dla uczniów szkół podstawowych

 

 

Wstępny harmonogram konkursów szkolnych

Artykuły

25 czerwca 2020

Informacja dla rodziców uczniów zgłoszonych na wakacyjne zajęcia kodowania w ramach projektu „Mistrzowie kompetencji...”

Rodzice, którzy zgłosili swoje dziecko na zajęcia kodowania w okresie 27-29 lipca proszeni są o pobranie, wypełnienie i zwrot do szkoły ( skan na adres iwona.pawlak@sp2zabki.pl lub złożenie oryginału w sekretariacie szkoły Batorego 11) karty kwalifikacyjnej. 

Karta kwalifikacyjna dostępna tutaj:  KARTA KWALIFIKACYJNA

 Proszę o dostarczenie wypełnionej karty najpóźniej do 10 lipca. 

DODATKOWA REKRUTACJA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA KODOWANIA W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO „MISTRZOWIE KOMPETENCJI...” W OKRESIE 27-29 LIPCA 2020R 

Informuję, że zostały wolne miejsca na wakacyjne zajęcia kodowania dla uczniów klas II-VI. Osoby chętne proszone są o kontakt z p. Iwoną Pawlak (wiadomość przez e-dziennik lub mailowo: iwona.pawlak@sp2zabki.pl). Proszę o zgłoszenia do 3 lipca 2020r. 

 

20 kwietnia 2020

Inny termin konkursu Kangur Matemetyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny
podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 28.05 br.

24 czerwca 2020

„Wakacyjny Mistrz Ortografii"

Portal www.dyktanda.pl pragnie zaprosić na II odsłonę konkursu ortograficznego, pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii". Przeznaczony jest on dla osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. 

Start konkursu będzie miał miejsce już w piątek 26 czerwca, będzie on trwał aż do 7 września 2020 r. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, do laureatów trafią cenne nagrody. W puli nagród czeka ponad 90 atrakcyjnych paczek z nagrodami. Znajdą się w nich m.in.: konsola do gier Xbox One X, hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter, dron X-Bee Drone 9.5 GPS, książki, sprzęt wakacyjny, gry video i wiele, wiele innych. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny. Przyłączcie się do konkursu i uczcie się ortografii z przyjemnością!

Konkurs będzie się składał z 5 dwutygodniowych etapów + Wielki Finał, który wyłoni Wakacyjnego Mistrza Ortografii. Uczestnicy podejmą zmagania w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). Im więcej dyktand uczestnik poprawnie rozwiąże, tym więcej punktów otrzyma, co wpłynie na wyższą pozycję w rankingu. Zachęcamy również do aktywnego śledzenia facebook.com/dyktandapl/, gdzie przeprowadzimy dodatkowy konkurs niespodziankę.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://dyktanda.pl/mistrz_ortografii_i.html. Nagrodzonych zostanie co najmniej 90 uczestników konkursu "Wakacyjny Mistrza Ortografii". 75 nagród przyznamy w trakcie rozgrywania etapów, a 15 w Wielkim Finale. Każdego dnia zgłaszają się do nas kolejni sponsorzy, dlatego nie wykluczamy zwiększenia liczby nagród.

19 czerwca 2020

Wyniki konkursów z biologii i chemii

W roku szkolnym 2019/2020 odbyły się liczne konkursy z biologii i chemii, w których nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki.
 
1.Konkurs Kuratoryjny z biologii:
Laureat Konkursu Biologicznego - Tomasz Grabowski
Finalista Konkursu Biologicznego - Natalia Tomczuk
 
2. Konkurs Kuratoryjny z chemii:
    Finalista Konkursu Chemicznego- Tomasz Grabowski
 
3. Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony-MEDITEST
 
Lauret ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony-MEDITEST- Tomasz Grabowski
 
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony-MEDITEST- Aleksandra Wrzosek
 
4. Ogólnopolski konkurs ekologiczny- EKO-PLANETA
 
Bardzo dobry wynik z testu- Tomasz Grabowski
Bardzo dobry wynik- praca indywidualna- Sonia Bem
Wyróżnienie praca indywidualna- Gabriela Dybkowska
Wyróżnienie praca indywidualna- Natalia Kocon
 

                                                                                Gratuluję wszystkim sukcesów
 
                                                                                            Monika Mierzejewska
Przejdź do - "Konkurs taniec z gwiazdami"
15 czerwca 2020

"Konkurs taniec z gwiazdami"

Za nami kolejna edycja konkursu. W tym roku otrzymałem wiele ciekawych zdjęć krajobrazów i zjawisk na naszej planecie. Zwyciężczynią została Sofiia Semenchuk z klasy 5e.

Zachęcam do udziału kolejnej edycji już w przyszłym roku. Nastawcie aparaty i do dzieła... 

31 maja 2020

Kangur Matematyczny - przypomnienie.

PRZYPOMNIENIE

W najbliższym tygodniu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Kadet 02.06.2020 godz. 16:30

Beniamin 03.06.2020 godz.17:00

Maluch 04.06.2020 godz.17:00

Żaczek 05.06.2020 godz.16:30

   

                                                                               A. Borysiewicz-Rzewuska

Przejdź do - Konkurs Fotograficzny pn. „KALEJDOSKOP NADZIEI 2020”.
7 maja 2020

Konkurs Fotograficzny pn. „KALEJDOSKOP NADZIEI 2020”.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Nadzieja w Krakowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 13 do 26 lat z terenu Rzeczypospolitej Polskiej do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym pn. „KALEJDOSKOP NADZIEI 2020”.

Konkurs jest spojrzeniem oczami dzieci i młodzieży na okres pandemii  w Polsce; życia w domu w czasie kwarantanny wiosną 2020 roku; dostrzeżeniem  wielkiego oddania ludzi, którzy nieśli innym nadzieję; utrwalaniem na zdjęciach aktów patriotyzmu i działań na rzecz Polski i Polaków w trudnym dla społeczeństwa czasie pandemii.

Celem Konkursu jest również rozwijanie wśród dzieci i młodzieży kreatywności, wrażliwości artystycznej i spojrzenia na otaczającą rzeczywistość przez pryzmat wydarzeń zachodzących w Polsce wiosną 2020 roku. Konkurs trwa od 1 maja 2020 r. do 20 czerwca 2020 r. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w dniu 20 lipca 2020 r.

Prace konkursowe można przygotować w trzech kategoriach:

1.     Wiosna 2020 w domu.

2.     Ludzie nadziei.

3.     Patriotyzm w czasie pandemii.

Czytaj więcej o: Konkurs Fotograficzny pn. „KALEJDOSKOP NADZIEI 2020”.
6 maja 2020

Konkurs „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii".

Serwis dyktanda.pl zaprasza na pierwszą odsłonę konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs rozpoczyna się już 24 kwietnia, będzie trwał do 24 maja.   Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają liczne cenne nagrody. W puli nagród czeka ponad 130 atrakcyjnych paczek z nagrodami. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Dołącz do konkursu i naucz się ortografii z przyjemnością!

Czytaj więcej o: Konkurs „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii".
4 maja 2020

Wyróżnienie

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Zuzanna Dudek z klasy 7a, otrzymała wyróżnienie w żonkilowym konkursie literackim w ramach „Pól Nadziei 2019/2020".

Jej praca na temat: „Słowa leczą, słowa ranią. Rozwiń myśl w oparciu o wydarzenia prawdziwe lub fikcyjne" została doceniona przez jury.

Gratulujemy!

4 maja 2020

Sukces

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Karol Mech z klasy 7a zdobył tytuł laureata w Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatyczny im. o. Onufrego Kopczyńskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy- jego zaangażowanie i sumienna praca zostały nagrodzone!

Jolanta Tomczuk