„MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Misiowe Podróże po Polsce”, który powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III.

Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej projektu: https://www.facebook.com/Misiowe-Podr%C3%B3%C5%BCe-Po-Polsce-Og%C3%B3lnopolski-Projekt-Dla-Klas-1-3-100383695126770

 


Artykuły

Przejdź do - Ogólnopolski projekt „Misiowe podróże po Polsce”
23 maja 2021

Ogólnopolski projekt „Misiowe podróże po Polsce”

Dnia 10 maja pojawił się w naszej szkole miś Filip, by w klasie 2f spędzić cały tydzień.

Ogólnopolski projekt „Misiowe podróże po Polsce” okazał się świetnym doświadczeniem dla dzieci, które miały okazję bardziej poznać miejscowość, w której mieszkają.

Swoją przygodę rozpoczęliśmy od spaceru po Ząbkach. Poszliśmy do naszego parku miejskiego, przeczytaliśmy legendę o powstaniu naszej miejscowości. Poszliśmy pod pomnik Bohaterów Drugiej Wojny Światowej. Porozmawialiśmy o tym co można załatwić u Urzędzie Miasta i odwiedziliśmy nasze Nadleśnictwo Drewnica. Miś uczestniczył z Nami w zajęciach matematyki, grał w „Biznes”, a na lekcjach obserwował jak omawiamy lekturę „Dzieci z Bullerbyn”. Dziewczyny zabrały Filipa na plac zabaw i razem z nim spędziły ten czas. Przed jego odjazdem porozmawialiśmy o Ząbkach, herbie, symbolice, lasach, pomnikach przyrody znajdujących się na terenie Szpitala „Drewnica” oraz o miejscach w których dzieci mogą rozwijać się sportowo. Dzieci wykonały portret misia na informatyce w programie Paint i niektórzy narysowali Filipa na kartce.

Zrobiliśmy zdjęcie pożegnalne pod tablicą patrona – Jana Kochanowskiego. Po 10 dniach pobytu pojechał do szkoły w Żyrardowie.

Ta przygoda bardzo się dzieciom podobała, będziemy śledzić jego podróż.

Czytaj więcej o: Ogólnopolski projekt „Misiowe podróże po Polsce”
Przejdź do - PROJEKT „MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE”
11 maja 2021

PROJEKT „MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE”

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Misiowe Podróże po Polsce”, który powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III.

Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce.

Dziś przybył do klasy 2f miś Filip, będziemy go gościć przez cały tydzień i oprowadzać po Ząbkach.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej projektu: https://www.facebook.com/Misiowe-Podr%C3%B3%C5%BCe-Po-Polsce-Og%C3%B3lnopolski-Projekt-Dla-Klas-1-3-100383695126770

A już niedługo relacja z Naszej przygody.

Klasa 2f i wychowawca