Programy europejskie: "Program dla szkół"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.
W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnychprzeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.
Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:
·         owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
·         warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
·         soki: owocowe, warzywne, mieszane
W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.
Produkty mleczne objęte programem to:
·         mleko białe
·         jogurt naturalny
·         kefir naturalny
·         serek twarogowy
W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.
Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. 
do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.
Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowejhttp://www.kowr.gov.pl/.
 

Artykuły

9 maja 2023

Ankieta oceniająca działania związane z promocją "Programu dla szkół" 2022/2023

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję, że na stronie
https://www.programdlaszkol.org/program/ankieta [1] została
zamieszczona krótka (2-3 minutowa) ankieta dotycząca działań
promocyjnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym w ramach unijnego
„Programu dla szkół".

Ankieta będzie aktywna do 15.09.2023, ale zależy nam na jak
najszybszym zebraniu odpowiedzi, jeszcze w tym roku szkolnym.

Przejdź do - Ankieta dla  biorących udział w „Programie dla szkół” (owoce, warzywa, mleko i przetwory mleczne).
8 listopada 2018

Ankieta dla biorących udział w „Programie dla szkół” (owoce, warzywa, mleko i przetwory mleczne).

Uprzejmie informuję, że na stronie http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4  została zamieszczona ankieta oceniająca realizację działań promocyjnych „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018.


Ankieta skierowana jest do rodziców dzieci biorących udział w „Programie dla szkół”.
Ankietę należy wypełnić tylko  za pośrednictwem sieci  Internet w trybie online działającej pod adresem
 
 
Zależy nam na zebraniu jak największej ilości odpowiedzi.
 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie