Centrum Mistrzostwa Informatycznego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

 

Ogólnopolski projekt grantowy wspierający talenty informatyczne.

Projekt skierowany jest do nauczycieli i edukatorów, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu algorytmiki i programowania oraz rozwijać talenty i zainteresowania uczniów poprzez prowadzenie kół informatycznych.

Każdy z uczestników projektu weźmie udział w szkoleniu, które będzie prowadzone od września do maja przez jedną z pięciu uczelni technicznych w systemie stacjonarnym i e-lerningowym. Jednocześnie od października do czerwca każdy z uczestników programu będzie prowadził koło informatyczne dla uczniów przy wsparciu przyznanego mu grantu finansowego.

Grant realizowany jest w ramach Projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Cel projektu

W naszej szkole granty otrzymała p. Małgorzata Goździak.

W roku szkolnym 2019/2021 - grant ogólny algorytmiczny

W roku szkolnym 2020/2021 - 2 granty /ogólny i projektowy

W roku szkolnym 2021/2022 - grant ogólny algorytmiczny

W roku szkolnym 2022/2023 - grant ogólny algorytmiczny

Artykuły

Przejdź do - Podsumowanie projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego
22 czerwca 2023

Podsumowanie projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

W latach 2019-2023 Szkoła Podstawowa nr 2 miała okazję uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie grantowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego,  współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.
Opieka merytoryczna to 5 polskich politechnik: Politechnika Łódzka (lider projektu) Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Gdańska, , Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska.
Przez 4 lata o granty aplikowała, z dobrym skutkiem,  nauczycielka informatyki p. Małgorzata Goździak.
Czytaj więcej o: Podsumowanie projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Przejdź do - Nasza "dwójka" ma urodziny
25 maja 2023

Nasza "dwójka" ma urodziny

Na zajęciach Kółka CMI uczniowie wykorzystując długopisy 3D, zakupione z projektu "Laboratoria Przyszłości", zaprojektowali i wykonali model naszej szkolnej "dwójeczki" w urodzinowym  nastroju.

W ten sposób włączamy się w obchody 60 lecia naszej szkoły. Niektóre prace wymagały dużo  wkładu,  trwały nawet parę godzin. Powstały fajne projekty.

Nasi uczniowie są SUPER. BRAWO!

Przejdź do - Warztaty - okulary VR
24 maja 2023

Warztaty - okulary VR

Na ostatnich zajęciach CMI mogliśmy zobaczyć jak działają okulary VR. Przy ich pomocy dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Mikołaju Koperniku i Układzie Słonecznym. Pozwoliły one w jednej chwili przenieść się w inne miejsce w przestrzeni. Ze szczegółami przyglądaliśmy się poszczególnym planetom, a także zobaczyliśmy jak powstają gwiazdy.

 

Czytaj więcej o: Warztaty - okulary VR
29 marca 2023

Robotyka - nowe projekty GIGO

Nasze kolejne projekty z klocków GIGO /zakupione w programie Laboratoria Przyszłości/.

Tym razem np. latający ptak, zegar z kukułką, diabelski młyn ...

 

Przejdź do - CMI i klocki GIGO
16 marca 2023

CMI i klocki GIGO

Na zajęciach CMI uczniowie zapoznali się z klockami Gigo - budowali huśtawki i helikopter, poznając elementy robotyki i programowania w przyjaznym środowisku S4A (Scratch for Adruino).

#LaboratoriaPrzyszłości

Przejdź do - Warsztaty - druk 3D
4 lutego 2023

Warsztaty - druk 3D

30 stycznia 2023r. uczestnicy koła Centrum Mistrzostwa Informatycznego brali udział w warsztatach - Druk 3D. Zajęcia prowadziła p. Urszula Kostrzewa z

  Uczniowie poznali drukrkę 3D, jej działanie, rózne ciekawostki o druku 3D na świecie, obserwowali próbny wydruk. Zapoznali się z programem do projektowania TinkCard, wykonali samodzielnie ale pod opieką nauczyciela pierwszy projekt - włąsny brelok. Na zakończenie obecni uczniowie otrzymali niespodziankę - wydrukowany w 3D samolot do złozenia i materiały promocyjne. Nasze prace też oczywiście będą wydrukowane. Fajna zabawa, na pewno chętnie zajmiemy się projektowaniem nowych dzieł.

#LaboratoriaPrzyszlosci

26 grudnia 2022

Świąteczna zabawa

Przejdź do - Ambasadorka Centrum Mistrzostwa Informatycznego
7 grudnia 2022

Ambasadorka Centrum Mistrzostwa Informatycznego

7 i 8 grudnia br. w Warszawie odbyła się  konferencja Centrum Mistrzostwa Informatycznego - klucz do kompetencji jutra.
W spotkaniu brali udział: Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, przedstawiciele Cyfryzacji KPRM, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Politechniki Łódzkiej, Warszawskiej, Wrocławskiej, Gdańskiej oraz Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie a także zaproszeni grantobiorcy projektu.
Czytaj więcej o: Ambasadorka Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Przejdź do - Nowe projekty 3D
7 grudnia 2022

Nowe projekty 3D

Tym razem już samodzielnie, używając naszych długopisów z #Laboratoria Przyszłości, tworzymy nowe projekty 3D.  To na prawdę jest wciągające.
 
 

 

 

Przejdź do - Warsztaty z długopisami 3D na kółku CMI
29 listopada 2022

Warsztaty z długopisami 3D na kółku CMI

28 listopada 2022r. uczestnicy projektu CMI brali udział w warsztatach  z długopisami 3D. Zajęcia prowadziła p. Urszula Kostrzewa z

Uczniowie poznali zasadę działania i obsługę długopisów 3D. Samodzielnie wykonywali ozdoby choinkowe.

8 listopada 2022

W labiryncie Photona

Uczniowie na zajęciach CMI pisali pierwsze programy dla robota Photon w scratch.   Projektowali symboliczne labirynty i tworzyli nawet skomplikowane algorytmy przejścia robota przez wyznaczone pole. Zmiana kierunku wiązała się ze zmianą czujników dźwięku i światła led oraz reakcją na przeszkody. Zabawa była wspaniała, a pomysłów doskonalących dużo. Brawo!

 

Przejdź do - Rozpoczynamy zajęcia CMI
24 października 2022

Rozpoczynamy zajęcia CMI

W październiku koło informatyczne projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego ropoczęło swoje zajęcia. Na kółku będziemy bawić się algorytmiką, programować i zmagać się z różnymi wyzwaniami konkursowymi.

W tym roku pomoże nam  sprzęt zakupiony w projekcie #laboratoriaPrzyszłości. Już na pierwszych zajęciach korzytamy z przyjaznych robotów Photon. Nasze zadanie to pogramowanie reakcji robota na przeszkodę oraz wyrażanie uczuć - smutek i radość robota.
Przejdź do - Olimpijskie Koło Informatyczne
Przejdź do - Mamy grant CMI
6 września 2022

Mamy grant CMI

Nauczycielka naszej szkoły już czwarty raz otrzymała  grant finansowy na realizację celów projektu CMI (podniesienie własnych kompetencji cyfrowych oraz aktywizację młodzieży uzdolnionej informatycznie w ramach kół informatycznych. Niestety to ostatni rok trwania programu.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniów klas 5 -8 do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Grantowym

Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Zajęcia są bezpłatne – będą prowadzone częściowo stacjonarnie i  online

 ZAPISY ONLINE - malgorzata.gozdziak@sp2zabki.pl lub u p.Małgorzaty Goździak w szkole -do 20 września 2022. Ilość miejsc ograniczona.

Czytaj więcej o: Mamy grant CMI
Przejdź do - Fajna niespodzianka
3 listopada 2021

Fajna niespodzianka

Na początku roku szkolnego czekała na nas fajna niesposdzianka - Nagroda za pracę w ubiegłym roku i udział w zawodach CMI.

Przypominam zawody CMI - etap regionalny - III miejsce.

Otrzymaliśmy  2 zestawy: Makeblock HaloCode Standard Kit

Dziękujemy

HaloCode to miniaturowy komputer przeznaczony do nauki programowania. Współpracuje z graficznymi (mBlock) i tekstowymi (Python) językami programowania oraz aplikacjami na urządzenia mobilne. 

 

Czas wypróbować nowe zestawy. Czeka nas fajna, zabawa... Do boju chłopcy z CMI ...

Galeria

  • Powiększ zdjęcie