Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - XI Koncert Kolęd klas 0- III
6 stycznia 2024

XI Koncert Kolęd klas 0- III

05 stycznia 2024 jak co roku odbył sie już XI Koncert kolęd dla klas 0 -III. Prowadzony był  w dwóch turach dla pierwszej i drugiej zmiany na 4 i 5 godzinie lekcyjnej. Każda klasa wykonała kolędę lub pastorałkę z przygotowanym podkładem muzycznym. Niektóre klasy zadbały o przebrania oraz grę na instrumentach.  Dekorację wykonała p. Alicja Kadłubowska, która również poprowadziła koncert dla pierwszej zmiany.  Klasy prezentowały następujący repertuar:

Czytaj więcej o: XI Koncert Kolęd klas 0- III
Przejdź do - Wigilia szkolna 2023
21 grudnia 2023

Wigilia szkolna 2023

20 grudnia 2023

GAZETKA SZKOLNA

Przejdź do - WARSZTATY MATEMATYCZNE
20 grudnia 2023

WARSZTATY MATEMATYCZNE

5 grudnia uczniowie klasy 2a mieli okazję wziąć udział w warsztatach matematycznych zorganizowanych przez Panią Martę Dziubińską, która prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży „BEZ POPRAWKI”.

Klasa pracowała w zespołach, a ich zadaniem było rozwiązywanie różnorodnych zadań ze szczególnym uwzględnieniem tabliczki mnożenia. Za każde prawidłowo wykonane zadanie grupa otrzymywała kod do sejfu, w którym ukryty był słodki skarb. Nie zabrakło też gimnastyki.

Czytaj więcej o: WARSZTATY MATEMATYCZNE
Przejdź do - Kiermasz kanapki świątecznej - wizyta - Dom Samotnej Matki
19 grudnia 2023

Kiermasz kanapki świątecznej - wizyta - Dom Samotnej Matki

W dniu 14 grudnia, zostały przekazane dla Domu Samotnej Matki w Zielonce środki pieniężne w kwocie 2015zł. Pieniążki uzyskano podczas akcji charytatywnej ,,Kiermasz kanapki świątecznej", która była przeprowadzona 13 grudnia w naszej szkole. Inicjatorem i koordynatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia był Pan Filip Góral. 

Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. 
 Wszyscy zajadali ze smakiem kanapki przygotowane przez Samorząd Uczniowski, Panią Dyrektor Irenę Małyszczuk, nauczycieli.
 
Dziękujemy za hojność! Kolejny raz pokazaliście swoje wielkie serce! :)
Przejdź do - Spotkanie świąteczne w 1D
18 grudnia 2023

Spotkanie świąteczne w 1D

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres. To chwile, kiedy wspólne spędzanie czasu nabiera szczególnego znaczenia. Wszystkie przygotowania, dekorowanie pierników oraz zapach goździków, czy pomarańczy budują świąteczny klimat.

12 grudnia w sali uczniów klasy 1d również zagościła świąteczna atmosfera. Odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami- połączone z zimowym przedstawieniem i dekorowaniem pierników. Wszyscy z ogromnym zapałem ozdabiali ciasteczka, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.

Czytaj więcej o: Spotkanie świąteczne w 1D
Przejdź do - Przystanek Historia IPN
14 grudnia 2023

Przystanek Historia IPN

Cudowna inicjatywa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach! Wychowankowie postanowili uhonorować żołnierzy Powstania Warszawskiego w wyjątkowy sposób z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Przejdź do - Kiermasz kanapki świątecznej - fotorelacja
Przejdź do - UCZNIOWIE KLASY 5H ZA BAŚNIOWYMI DRZWIAMI
11 grudnia 2023

UCZNIOWIE KLASY 5H ZA BAŚNIOWYMI DRZWIAMI

Lektura obowiązkowa- utwór C. S. Lewisa pt.: “Opowieści z Narniicieszy się wśród uczniów bardzo dużą popularnością. Z wypiekami na twarzy, pełni emocji na zajęciach języka polskiego rozmawiali o rodzeństwie, które wchodząc do szafy, przekroczyło próg magicznej krainy zamieszkiwanej przez mówiące zwierzęta, fauny, karły i centaury. Pokłosiem tych lekcji stał się projekt, podczas którego uczniowie nagrywali krótkie filmiki.

Czytaj więcej o: UCZNIOWIE KLASY 5H ZA BAŚNIOWYMI DRZWIAMI
Przejdź do - DZIEŃ PIŻAMY - fotorelacja
14 grudnia 2023

DZIEŃ PIŻAMY - fotorelacja

Foto: Dorota Lubaszka i Antek Kuchta

   

Czytaj więcej o: DZIEŃ PIŻAMY - fotorelacja
Przejdź do - Mikołajki w kl. 1a i 1c
8 grudnia 2023

Mikołajki w kl. 1a i 1c

6 grudnia klasy 1a i 1c wybrały się do Art Box Experience w Fabryce Norblina na immersyjny pokaz "Dziadka do orzechów. Zimowy cud". Utwór ten to jedna z najlepiej znanych zimowych bajek dla dzieci. Opowiadanie autorstwa E.T.A Hoffmanna pierwszy raz ukazało się drukiem w Berlinie w 1816 roku. Historię rozsławił Piotr Czajkowski, który w 1892 roku oparł na niej swój słynny utwór baletowy. Balet opowiada przygody siedmioletniej Klary, która podczas nocy bożonarodzeniowej znajduje pod choinką dziadka do orzechów. Ze wszystkich prezentów ten podoba jej się najbardziej, więc zabiera go do swojego domku dla latek. Dziewczynka zasypia i śni o Krainie Słodyczy, w której razem z Księciem, musi stawić czoła złowrogiemu Królowi Myszy, który chce zagarnąć dla siebie wszystkie słodycze.

Czytaj więcej o: Mikołajki w kl. 1a i 1c
Przejdź do - The Beatles
5 grudnia 2023

The Beatles

W ramach Tygodnia języków obcych , chłopcy z klas szóstych zostali zaproszeni do przygotowania i zaprezentowania wybranego utworu zespołu „The Beatles”.

Wspaniałym wykonaniem piosenki pt.”Yellow Submarine” zachwycił nas uczeń klasy VIa – Piotrek Lesiak.

Gratulujemy.

Przejdź do - Spektakl teatralny w naszej szkole
4 grudnia 2023

Spektakl teatralny w naszej szkole

W dniu 1 grudnia w ramach tygodnia języków obcych klasa 8A wystawiła przedstawienie pt. „The big pizza”. Spektakl wyreżyserowała p. Małgorzata Witosławska, p. Małgosia również wykonała kostiumy i scenografię.

Część kostiumów użyczyła p. Jolanta Szklarek-Marciszewska.

Przestawienie obejrzały wszystkie klasy. Po przedstawieniu widzowie zostali zaproszeni przez aktorów do wspólnego tańca. Wszyscy bawili się świetnie.

Danuta Jurkowska

Przejdź do - Taniec irlandzki
4 grudnia 2023

Taniec irlandzki

Po raz kolejny, w ramach Tygodnia Języków Obcych w dniu 30 listopada  znany wszystkim p. Igor poprowadził lekcje elementów tańca irlandzkiego.

W tym roku w rytm tradycyjnych melodii irlandzkich bawiły się klasy 5-te i 4-te.

Danuta Jurkowska

Przejdź do - "Deutsch macht SpaB"
1 grudnia 2023

"Deutsch macht SpaB"

Informujemy , że nauka języka niemieckiego  przychodzi uczniom naszej szkoły z łatwością  !!!. Uczniowie klas 7 i 8 przygotowywali w Tygodniu Języków Obcych na lekcjach języka niemieckiego - Lapbooki, na dowolnie wybrany  przez siebie temat.  Kreatywności  nie było końca , radości co nie miara Śmiech, wspólnej integracji mnóstwo . Prace uczniów można podziwiać na tablicy przy sali 43-44. 
 
Ewa Marcinkowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie