Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wizyta Thomas’a Stmith’a w naszej szkole
28 listopada 2023

Wizyta Thomas’a Stmith’a w naszej szkole

Dnia 27 listopada w ramach Tygodnia języków obcych odbyły się warsztaty  prowadzone przez Thomas’a Smith’a we współpracy z „Nauką bez Granic” – instytucją zajmującą się organizowaniem spotkań „native speaker’ów” z młodzieżą.

Czytaj więcej o: Wizyta Thomas’a Stmith’a w naszej szkole
Przejdź do - PARADA POSTACI MITOLOGICZNYCH
26 listopada 2023

PARADA POSTACI MITOLOGICZNYCH

Starożytna Grecja jest bardziej interesująca niż nam się wydaje i po dziś dzień inspiruje bardzo wielu twórców. Uczniowie klas piątych na lekcjach historii wcielali się w postacie bogów i bohaterów greckich.  

Czytaj więcej o: PARADA POSTACI MITOLOGICZNYCH
Przejdź do - Gra terenowa „Tropem Niepodległej” 2023
23 listopada 2023

Gra terenowa „Tropem Niepodległej” 2023

15 listopada 2023r., jak co roku, klasy piąte otrzymały mapy i przystrojone w patriotyczne barwy, wyruszyły na trasę Ząbek. Uczniowie mieli do odnalezienia 8 punktów, w których ukryte były zadania do wykonania.

Czytaj więcej o: Gra terenowa „Tropem Niepodległej” 2023
Przejdź do - Święto Niepodległości w naszej szkole
Przejdź do - Warsztaty kulinarne 5c
14 listopada 2023

Warsztaty kulinarne 5c

Klasa 5 c wraz z wychowawcą Panią Moniką Prus-Marciniak wzięła udział w warsztatach kulinarnych organizowanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.  

Podczas zajęć uczniowie poznawali dawne smaki i tradycje kuchni staropolskiej. Pod okiem profesjonalnych kucharzy oraz z pomocą edukatorów kulinarnych przyrządzali dania według przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu, aby skosztować przygotowanych potraw. 

 Drugim etapem wycieczki były warsztaty kaligraficzne, gdzie po ciekawym wykładzie, uczniowie mieli okazję popracować przy drewnianych pulpitach próbując pisać przy użyciu dawnych przyborów piśmienniczych.  

Wyjazd zakończył spacer po ogrodach wilanowskich. 

Przejdź do - WIZYTA ODDZIAŁU  PRZEDSZKOLNEGO OB  W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ZĄBKACH
13 listopada 2023

WIZYTA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO OB W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ZĄBKACH

9 listopada 2023r. uczniowie z oddziału 0b miały przyjemność uczestniczyć w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci zwiedziły lokal biblioteki, zapoznały się z jej bogatym księgozbiorem oraz zasadami wypożyczania książek. Z wielkim zainteresowaniem oglądały książki dla dzieci. Wysłuchały  bardzo ważnych informacji na temat codziennego spotkania z książką, która ich bardzo prosi o dobre traktowanie.

Czytaj więcej o: WIZYTA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO OB W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ZĄBKACH
Przejdź do - 105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
12 listopada 2023

105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z panią dyrektor Małgorzatą Woźnicą oraz opiekunem Samorządu Katarzyną Węgrzynek uczestniczył w uroczystościach 11 listopada. Gabrysia, Amelia, Mateusz i Bartek godnie reprezentowali SP2.

Przejdź do - SPOTKANIE Z MUZYKĄ
10 listopada 2023

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

3 listopada uczniowie kilku klas pierwszych, drugich, trzecich oraz oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wzięli udział w trzecim koncercie edukacyjnym pt. „TAJEMNICE KAMERALISTYKI: TRIO FORTEPIANOWE”.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z MUZYKĄ
Przejdź do - Fotorelacja z uroczystej Mszy świętej z okazji 60-lecia naszej szkoły .
Przejdź do - TYDZIEŃ MISYJNY
7 listopada 2023

TYDZIEŃ MISYJNY

W październiku wspieramy dzieci z krajów misyjnych. W Tygodniu Misyjnym zebraliśmy dla nich 510 zł.

DZIĘKUJEMY.

Czytaj więcej o: TYDZIEŃ MISYJNY
Przejdź do - Lekcje historyczne DRUŻYNA INKI
31 października 2023

Lekcje historyczne DRUŻYNA INKI

Dnia 30 października w naszej szkole odbył się cykl lekcji historycznych dla klas siódmych i ósmych pt. „Drużyna Inki”. Lekcje prowadzone były przez p. Dominika Mojka , nauczyciela z jednej z gdańskich szkół. Pan Dominik współpracuje z Biurem Przystanków Historia Instytutu Pamięci narodowej. P. Dominik w sposób żywy i niezwykle interesujący przybliżył sylwetkę Danuty Siedzikówny ps. Inka, żołnierza wyklętego, sanitariuszki AK, więzionej i torturowanej w komunistycznym więzieniu, a następnie zamordowanej strzałem w głowę przez komunistycznych oprawców.

Czytaj więcej o: Lekcje historyczne DRUŻYNA INKI
Przejdź do - Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Ząbki VII kadencji.
31 października 2023

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Ząbki VII kadencji.

W dniu 30 października odbyła się pierwsza sesja VII kadencji  Młodzieżowej Rady miasta Ząbki w roku szkolnym 2023/2024. Podczas posiedzenia nowi radni złożyli przysięgę i otrzymali nominacje z rąk Pani Burmistrz Małgorzaty Zyśk.

Radni z naszej szkoły to:

Kuba Gora

Dawid Święch

Kacper Mielcarz

Przejdź do - Warsztaty egzotyczne
30 października 2023

Warsztaty egzotyczne

W poniedziałek, 30 października, w naszej szkole odbyły się warsztaty zoologiczne. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zapoznać się ze sposobem życia kilku gatunków zwierząt egzotycznych. Dowiedzieli się co gady lubią jeść, jak dostosowały się do życia na różnych kontynentach, zobaczyli z bliska jak wygląda agama, wąż zbożowy, pyton królewski i ślimak afrykański. To był dzień pełen wrażeń...

Galeria

  • Powiększ zdjęcie