Jesteś tutaj: Start / Specjaliści / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

2 listopada 2021

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.


Więcej informacji: Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

Przejdź do - Konferencja dla rodziców i nauczycieli- zdjęcia
17 czerwca 2021

Czy dziecko jest bezpieczne?

Szanowni Rodzice,
 
zachęcam do obejrzenia filmu z eksperymentu katowickich policjantów. Film jest wykorzystany w nowej kampanii edukacyjnej "Naucz mnie kiedy mówić NIE".
 
Irena Małyszczuk
 
Przejdź do - Warsztaty dla Rodziców online
Przejdź do - Smartfony - problem?
24 lutego 2021

Reaguj i wspieraj - webinaria dla Rodziców

Trzeci webinar adresowany do rodziców "Młodzi użytkownicy internetu –wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy , a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie ?" - 25.02.2021r. godz.18.00 - będzie dostępny pod adresem: https://youtu.be/R544mFsClqk

 Zapraszamy

9 lutego 2021

Reaguj i wspieraj - webinaria dla Rodziców

Drugi webinar adresowany do rodziców  "Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online".

 - 11.02.2021r. godz.18.00 /czwartek/ będzie dostępny pod adresem:

https://youtu.be/i3ZlZwhmqSQ

Zapraszamy

 

20 stycznia 2021

Reaguj i wspieraj - webinaria dla Rodziców

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli

rozpoczyna realizację programu Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość.

Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.

Pierwszy webinar adresowany do rodziców "Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii" - 21.01.2021r. godz.18.00 będzie dostępny pod adresem: -  https://youtu.be/ohhXySQM4g8

 

Czytaj więcej o: Reaguj i wspieraj - webinaria dla Rodziców
9 grudnia 2020

Telefony - wsparcie

9 grudnia 2020

Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Więcej wiadomości...

Przejdź do - Filia Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Zielonki w Ząbkach.
10 września 2020

Filia Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Zielonki w Ząbkach.

Od 1 czerwca 2020 r. działa na terenie miasta Ząbki Filia Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zielonce.

Z oferty filii mogą korzystać dzieci od 0-3 lat, mieszkające na terenie Ząbek (nie uczęszczające do przedszkoli) oraz dzieci i młodzież uczęszczająca do przedszkoli i szkół, mających siedzibę na terenie Ząbek. W placówce można skorzystać z porad psychologów, pedagoga i logopedy.

FILIA W ZĄBKACH
ul. Batorego 62 A
05-091 Ząbki
Kontakt z sekretariatem od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
tel: 22 308 85 55
mail: filia@pppzielonka.pl