Finał powiatu w Lidze lekkoatletycznej

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 maja 2023

Finały powiatowych zmagań w Lidze lekkoatletycznej roczników 2008-2009, w tym roku odbyły się na nowym obiekcie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce. Podobnie jak przed rokiem do rywalizacji stanęło niemalże 30 zawodników reprezentujących barwy SP2 Ząbki, występując w konkurencjach indywidualnych biegowych 100m, 200m, 300m, 600m, pchnięciu kulą, skoku w dal oraz w dwóch sztafetach 4x100m oraz w sztafecie olimpijskiej, gdzie zawodnicy biegną kolejno na dystansie 800-400-200-100m. We wszystkich powyższych konkurencjach występowały zarówno dziewczęta i chłopcy. Zawody rozpoczęto od biegów krótkich oraz konkurencji technicznych – pchnięcia kulą i skoku w dal.

Chłopcy pchali kulę ważącą 5kg i Bartosz Wyrobek uzyskał wynik 7m70cm dający mu ostatecznie 7 miejsce. U dziewcząt mieliśmy trzy reprezentantki Wiktorię Bednarek, która uzyskała wynik 4m75cm (6 miejsce), Paulinę Ślesicką 5m07cm (5 miejsce) oraz Martynę Majewską pchającą w drugiej próbie na odległość 7m13cm. Wynik ten dał Martynie awans na zawody międzypowiatowe wraz z brązowym medalem. Warto dodać, ze kula dla dziewcząt jest lżejsza i waży 3kg.

Po drugiej stronie stadionu odbywał się konkurs w skoku w dal. Wśród dziewcząt mieliśmy także trzy reprezentantki szkoły. Lena Winiarska z wynikiem 3m53cm zajęła 5 miejsce, Amelia Kocięcka skacząc na 3m68cm uplasowała się na 4 miejscu, zaś Maja Rogalska lądując na 4m01cm zdobyła złoty medal i awansowała na kolejne zawody w Piasecznie. Wśród chłopców o końcowych lokatach decydowały centymetry. Tutaj Piotr Potrzebowski uzyskując wynik 4m09cm zajął 9 miejsce, Nikodem Tomczuk otarł się dosłownie o brąz lądując na 4m48cm, przegrywając o 1 centymetr z Maciejem Miszczukiem, który ostatecznie znalazł się na najniższym stopniu podium.

Konkurencje biegowe były równie emocjonujące i obfitujące w sukcesy naszych lekkoatletów. Na 100m Zuzanna Sikorska z wynikiem 15,34s zajęła 3 miejsce, zaś Adrianna Ciasnocha (15,19s) stanęła na drugim stopniu podium. U chłopców niesamowicie wysoki poziom zawodników na 100 metrów nie dał nikomu z naszej drużyny awansu, ale wyniki Jakuba Bieńka (13,55s), Antoniego Kobylińskiego (13,57s) oraz Jana Dzwoniarskiego (14,21s) są godne odnotowania. Należy pamiętać, że „setka” nie była rozgrywana „po prostej” ze względu na 200m bieżnię, co było niekorzystne dla wszystkich zawodników i ich czasy.

Na dwustumetrowym ściganiu kolejne bardzo dobre występy odnotowali Bartosz Bryńczak, który z wynikiem 28,96s zajął, przez sportowców nielubiane, czwarte miejsce oraz Jan Karolak, który z czasem 27,94s wpadł na drugiej pozycji. Dało to mu oczywiście awans i srebrny medal. U dziewcząt na tym samym dystansie pobiegły Kozłowska Oliwia z czasem 34,30s (5miejsce),  Sandra Podgórska 33,01s (4 miejsce, przegrywająca podium o 0,04s – ależ szkoda!) oraz Oliwia Piotrowska z wynikiem 31,81s wygrywająca bezkonkurencyjnie swoje zmagania.

O sto metrów więcej pobiegły Małgorzata Lubaszka 54,62s (5 miejsce) oraz Maja Zawistowska, której wynik 50,23 dał srebrny medal. U chłopców „trzysetka” także wypadła imponująco i…po raz kolejny zameldowaliśmy się na 4 miejscu. A konkretnie to Kacper Trochimski z wynikiem 47,17s. O niemalże sekundę szybciej pobiegł Aleksander Bruś (46,20s) zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Ostatnimi indywidualnymi zmaganiami, w których wystąpiliśmy był dystans 600m. Tutaj (niestety) historia lubi się powtarzać i po bardzo mocnym początku Kacper Banaszek z wynikiem 1:54,49 nie utrzymał przez siebie tempa zajmując 4 miejsce. Niewiarygodnie ciekawym biegiem pokazał się za to Kuba Gora, który na mecie zameldował się z czasem 1:43,37 i zajął 2 miejsce. Warto tutaj na chwilę się zatrzymać, gdyż ten bieg, choć nie prowadzone były przez szkołę rekordy chłopców na 600m, wydaje się rekordem, gdyż czas, tempo, a zarazem prędkość Kuby była niesamowita. Niech przemówią liczby: tempo 2:51/km, prędkość ponad 20,5km/h!

U dziewcząt także zakończyliśmy „z przytupem”. Antonia Raszplewicz „rozmieniła” dwie minuty osiągając czas 1:59,46 zdobywając złoto, zaś Zuzanna Czajczyk z wynikiem 2:22,07 uplasowała się tuż za podium. Antonia reprezentować nas będzie w kolejnych zawodach.

Na zakończenie dnia przyszedł czas na jedyne konkurencje drużynowe. Dziewczęta w składzie: Amelia Kocięcka, Maja Zawistowska, Adrianna Ciasnocha, Antonia Raszplewicz nie dały szans i wygrały swój bieg 4x100m z czasem 59,81. Kolejne miejsca zajmowały SP2 Zielona (1:01,94), SP2 Marki (1:04,57), SP4 Marki (1:05,97) oraz SP4 Ząbki 1:11,06.

U chłopców na tym samym dystansie w składzie Antoni Kobyliński, Nikodem Tomczuk, Jan Dzwoniarski, Jakub Bieniek uzyskując czas 55,31 zajęliśmy 2 miejsce ulegając o 0,73 s SP2 Radzymin, za naszymi plecami finiszowali SP2 Marki, SP4 Marki, SP4 Ząbki i SP2 Zielonka.

W sztafecie olimpijskiej także poczuliśmy wielki niedosyt, gdyż o włos wyprzedziła nas SP4 Ząbki. Nasza reprezentacja w składzie Maciej Miszczuk, Bartosz Bryńczak, Jan Karolak, i Piotr Potrzebowski z wynikiem 4:31,19 zdobyła srebrny medal. Chłopcy „zostawili” kawał serca na bieżni i należą im się wielkie brawa za ten bieg. Dziewczęta w „olimpijce”, czyli biegu sztafetowym na 800, 400, 200 i 100m  zdobyły brązowy medal. Kolejno biegły: Oliwia Piotrowska, Maja Rogalska, Oliwia Kozłowska, Sandra Podgórska.

Wszystkim zawodnikom reprezentującym naszą szkołę bardzo dziękujemy! Jesteśmy dumni z wyników osiągniętych przez Was i liczymy na co najmniej powtórkę na kolejnym etapie zmagań.