Biegowa jesień (prawie) za nami

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 października 2022

Zmagania indywidualne i zespołowe w biegach przełajowych są pierwszymi konkurencjami w kalendarzu Szkolnego Związku Sportowego. Wrzesień, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, na lekcjach wychowania fizycznego stoi pod znakiem treningów wytrzymałości i szybkości biegowej. Małe i duże zabawy biegowe, biegi tempowe, różnego rodzaju interwały, biegi australijskie, próby czasów na 600, 800 i 1000m oraz sztafety z dystansami olimpijskimi to tylko niektóre z zabaw proponowanych na lekcjach przygotowujące uczniów „dwójki” do rywalizacji na poziomie rejonowym, powiatowym i wyższym. W pierwszym etapie naszą szkołę reprezentowało w obu kategoriach (dzieci i młodzież) aż 37 zawodników, z czego 23 awansowało szczebel wyżej na poziom powiatu. Podczas zawodów powiatowych w pierwszej dwunastce zameldowało się 7 reprezentantów SP2, awansując na zawody międzypowiatowe.

Wśród nich znaleźli się: Zawistowska Maja, Raszplewicz Antonina, Piotrowska Oliwia, Sikorska Zuzanna, Bogucka Wiktoria i Hanna Borkowska, którą ze względów zdrowotnych w ostatniej chwili zastąpiła Amelia Bień. Podczas zawodów ½ wojewódzkich najwyżej uplasowała się Antonina Raszplewicz, która zajęła 13 lokatę.

Równocześnie ze zmaganiami indywidualnymi nauczyciele wf przygotowali komplet czterech sztafet do zawodów na etapie powiatowym. Jest to o tyle trudne, gdyż w każdej drużynie szkołę reprezentuje 10 zawodników i o jej sile decyduje wiele czynników – kolektyw, odpowiednie ustawienie taktyczne oraz przede wszystkim dobre przygotowanie szybkościowo-wytrzymałościowe każdego ucznia. Zawody w Zielonce dały nam wszystkim wiele radości. Wszystkie drużyny, dziewczynek i chłopców, w obydwu kategoriach wiekowych zajmując trzykrotnie drugie miejsce (chłopcy młodsi, dziewczynki młodsze, dziewczynki starsze) oraz raz zwyciężając (chłopcy starsi) awansowały na szczebel zawodów międzypowiatowych. Nasza szkoła jako jedyna z powiatu dokonała takiego wyczynu. Ba! Żadna inna szkoła nie mogła się pochwalić awansem dwóch drużyn, nie mówiąc o czterech. 7 października w Komornicy odbyły się zawody sztafet na etapie ½ wojewódzkich. Tutaj pomimo bardzo dobrych wyników i wielkiego serca zostawionego na trasie przez wszystkich uczniów awans uzyskała jedynie drużyna chłopców w kategorii „dzieci”. Zawodniczki młodsze zajęły 6 miejsce, podobnie jak chłopcy z kategorii „młodzież”. Dziewczynki z kategorii młodzież uplasowały się na 4 miejscu. Przed nami pozostał ostatni, najwyższy etap – Finał Mazowieckich Igrzysk Szkolnych, zmagań wojewódzkich, które odbędą się w Kamionie. Trzymamy mocno kciuki za naszych chłopaków i językiem biegaczy życzymy by na każdym metrze noga podawała, a wiatr wiał w plecy.

SKŁAD SZTAFET

Dzieci: 
II miejsce
 
Postek Olgierd
Romanik Cezary
Kożuchowski Kacper
Murawski Igor
Kochański Frańciszek
Maksimowicz Fabian
Zawadka Oliwier
Hovhannisyan Martin
Ufnal Maciej
Piechowski Miłosz

VI miejsce

Bień Amelia
Bogucka Wiktoria
 Jendra Iga
 Koczarga Barbara
 Zielińska Natalia
 Kravets Kateryna
 Borkowska Hanna
 Boćkowska Alicja
 Jurko Julia
 Kocięcka Helena
 Wilga Nikola
 Pavliv Sofia
 
Młodzież:
 IV miejsce
 Zawistowska Maja
 Piotrowska Oliwia
 Raszplewicz Antonina
 Kozłowska Oliwia
 Kostrowska Natalia
 Osmoła Natalia
 Ciasnocha Adrianna
 Sikorska Zuzanna
 Kocięcka Amelia
 Winiarska Lena
 Adach Kinga
 Podgórska Sandra
 Wilga Oliwia
  
VI miejsce
 
Bryńczak Bartosz
 Trochimski Kacper
 Kobyliński Antek
 Kita Mieszko R
 Skowroński Wojtek
 Sobiesiak Szymon
 Gora Jakub
 Banaszek Kacper
 Misczuk Maciej
 Franczak Dawid
 Dzwoniarski Jan
MS
 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie