Veni, Vidi, Vici!

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 maja 2022

Po środowych zmaganiach trójboistów, finały powiatu zawodów lekkoatletycznych przeniosły się do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 Markach. Na czwartek zaplanowano finały „Ligi lekkoatletycznej”, czyli wszystkich konkurencji biegowych oraz technicznych rozgrywanych indywidualnie dla uczniów z roczników 2007 i 2008. Dodatkowo zawody kończyły sztafety 4x100m oraz sztafeta olimpijska (na dystansie 800-400-200-100m).

Po dniu pełnych emocji, zawodnicy „dwójki” uzyskali bardzo wysokie lokaty zapewniając sobie start w zawodach międzypowiatowych. Anna Rozbiewska ukończyła rywalizację na 1 miejscu w biegu na 300m. Adrian Rosłon, podobnie jak koleżanka z drużyny, zajął najwyższą lokatę w skoku w dal. Drugie miejsce w biegu na 100m zajął Bartosz Potęga, zaś trzecie w biegu na 300m Mikołaj Gorzela. Podobnie na trzecim stopniu podium uplasowała się Maja Rogalska w skoku w dal, choć warto zaznaczyć, że uzyskała taki sam wynik jak zawodniczka z drugiego miejsca, lecz o lokacie zadecydowały kolejne (dalsze) skoki jej rywalki. Trzecią lokatą mogą także pochwalić się sztafety 4x100m chłopców w składzie: Rafał Niski, Adrian Rosłon, Antoni Kobyliński, Bartosz Potęga oraz sztafeta 4X100m dziewcząt w składzie: Maja Rogalska, Natalia Słabik, Zuzanna Szkodzińska, Łucja Gozdowska. Kilkunastu centymetrów do pierwszej trójki zabrakło Zuzannie Sikorskiej w pchnięciu kulą, gdzie wynik wystarczył na bardzo wysokie 4 miejsce.

Dzień później na tym samym obiekcie rozegrane zostały zawody czwórboju lekkoatletycznego oraz po raz pierwszy festiwalu sztafet. Ząbkowską „dwójkę” oczywiście reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. Tutaj w przeciwieństwie do dnia poprzedniego o zwycięstwie decydowała forma nie jednostki, a całej drużyny i jak to w sporcie bywa – przygotowania we wszystkich konkurencjach biegowych (60m oraz 600m dziewcząt/1000m chłopców) a także technicznych: skoku w dal i rzutu piłeczką palantową. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki nie dali szans drużynom z Marek, Radzymina, Zielonki oraz Ząbek (SP4) wygrywając bezapelacyjnie w klasyfikacji punktowej. Tym samym obie nasze drużyny zapewniły sobie awans do zawodów miedzypowiatowych, które odbędą się 3 czerwca w Piasecznie.

Należy wspomnieć jeszcze o rozegranym „festiwalu sztafet”, w którym zawodnicy od Kochanowskiego także wiedli prym. W sztafecie 4x100m reprezentacja dziewcząt zajęła pierwsze miejsce, zaś drużyna chłopców trzecie. Trzeba uczciwie powiedzieć, że mały błąd i w konsekwencji zgubienie pałeczki zadecydował, że chłopcy tej konkurencji nie wygrali tracąc do zwycięzców zaledwie pół sekundy. Podrażnieni nasi reprezentanci w sztafecie szwedzkiej (na dystansie 400-300-200-100m) pobieli jak z nut kończąc bieg z bardzo dużą przewagą. Dziewczynki na tym dystansie także zwyciężyły z czasem 2minuty 51 sekund nie dając szans rywalkom.

Skład drużyny czwórboju lekkoatletycznego (oraz festiwalu sztafet) dziewcząt: Maja Zawistowska, Adrianna Ciasnocha, Oliwia Piotrowska, Amelia Kocięcka, Antonina Raszplewicz, Iga Jendra.

Skład drużyny czwórboju lekkoatletycznego (oraz festiwalu sztafet) chłopców: Kacper Trochimski, Jakub Bieniek, Jan Dzwoniarski, Piotr Potrzebowski, Fabian Maksimowicz.

Trzydniowy maraton lekkoatletyczny dobiegł końca. Każdy dzień przyniósł ząbkowskiej dwójce awanse na szczebel międzypowiatu. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym

reprezentantom tak wysokich wyników. Nie pozostaje nam nic innego jak trenować dalej i walczyć o jak najlepsze rezultaty już w czerwcu.

Festiwal sztafet dziewcząt: sztafeta szwedzka – 1 miejsce

Awans 5 uczniów do zawodów międzypowiatowych w konkurencjach indywidualnych w ramach młodzieżowej ligi lekkoatletycznej.