Jesteś tutaj: Start / Specjaliści / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do -  Szkolenie --Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby do nas mówiły.
12 kwietnia 2023

Szkolenie --Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby do nas mówiły.

Szkolenie Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniach 27 – 31 marca 2023r., nasi szkolni specjaliści; psycholog Ewelina Dylak oraz pedagog Izabela Pólkowska, wzięły udział w szkoleniu dla realizatorów warsztatów dla rodziców: Szkoła dla Rodziców i Wychowawców cz.1 Relacja i Dialog. Program szkolenia obejmował m.in. tematy: Jak określać dziecku granice? Jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami?  Rozwiązywanie problemów. Zachęcanie dziecka do samodzielności. Jak zachęcać dziecko do współpracy? ”Wpisywanie” dziecka role. Jak odnaleźć w dziecku to, co najlepsze i jak je konstruktywnie chwalić.
W nowym roku szkolnym planowany jest cykl warsztatów dla Rodziców w celu doskonalenia ich umiejętności wychowawczych. Szczegóły warsztatów we wrześniu na stronie szkoły. Zapraszamy !

Przejdź do - Szkolenie Biofeedback
21 marca 2023

Szkolenie Biofeedback

Biofeedback (biologiczne sprzężenie zwrotne) to nieinwazyjna metoda terapii polegająca na monitorowaniu przez specjalne urządzenie zmian fizjologicznych organizmu. Ma to na celu lepsze rozpoznawanie wpływu myśli i uczuć na fizjologię, dzięki czemu można nauczyć się kontrolować te funkcje organizmu, nad którymi w normalnych warunkach nie można panować (fale mózgowe czy napięcie mięśni). Biofeedback jest wykorzystywany w terapii dzieci i dorosłych z zaburzeniami koncentracji, stanami lękowymi, depresją, nadpobudliwością, padaczką, zaburzeniami autystycznymi czy niską odpornością na stres. W trzydniowym szkoleniu biorą udział nauczyciele z naszej szkoły.

Przejdź do - III edycja Konferencji - Eksperci dla rodziców i nauczycieli.
13 czerwca 2022

III edycja Konferencji - Eksperci dla rodziców i nauczycieli.

9 czerwca br. odbyła się III edycja Konferencji - Eksperci dla rodziców i nauczycieli.  

  Z ankiety przeprowadzonej wśród uczestników wynika, że wszystkie trzy tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Informacje zdobyte podczas prelekcji będą wykorzystywane w procesie wychowania oraz w pracy z dziećmi. 

    Ankietowani zaproponowali, aby następna konferencja poruszała tematy np.: pomoc dziecku z dysfunkcjami w szkole i w domu, uzależnienie od środków psychoaktywnych. 

 Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejną edycję. 

                       Dyrektor szkoły wraz z Zespołem Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej.  

LIST MEiN

Przejdź do - Zaproszenie na konferencję III edycja 2022
28 lutego 2022

Telefon zaufania- dyżur

 

Przy Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

od 2 marca będzie pełnił dyżur psycholog mówiący po ukraińsku i rosyjsku https://brpd.gov.pl/category/aktualnosci/

17 lutego 2022

Punkt Terapeutyczny

2 listopada 2021

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.


Więcej informacji: Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

Przejdź do - Konferencja dla rodziców i nauczycieli- zdjęcia
17 czerwca 2021

Czy dziecko jest bezpieczne?

Szanowni Rodzice,
 
zachęcam do obejrzenia filmu z eksperymentu katowickich policjantów. Film jest wykorzystany w nowej kampanii edukacyjnej "Naucz mnie kiedy mówić NIE".
 
Irena Małyszczuk
 
Przejdź do - Warsztaty dla Rodziców online