Jesteś tutaj: Start


Strona główna

wakacje
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze publikacje

Powiększ zdjęcie
16 sierpnia 2022

Lato w Mieście 2022

"Lato w Mieście 2022" upłynęło nam również i w tym roku w bardzo miłej i radosnej atmosferze Uśmiech.  Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. nowości kinowe tj. " Minionki", super zabawa z klockami, przejażdżka na konikach, ognisko. Uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach czekolady czy też mas sensoplastycznych.  Każdego dnia spędzaliśmy czas także na pobliskim basenie Uśmiech.
Dziękujemy za cudowną atmosferę i ciekawie spędzony czas !
Pozdrawiamy serdecznie
Czytaj więcej o: Lato w Mieście 2022
28 lipca 2022

Rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok 2022/2023

Rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok 2022/2023 w Mieście Ząbki nie będzie prowadzona z uwagi na brak miejsc w placówkach.

Czytaj więcej o: Rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok 2022/2023
Powiększ zdjęcie
26 lipca 2022

Sprawozdanie z mobilności kadry edukacji szkolnej w ramach programu Erasmus + 2020-1-PL01-KA101-078138 realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach

  

Florencja stolica regionu Toskania.  Miasto sztuki i pięknej zabudowy, niezwykle zatłoczone, mające jednak coś co pozwala zapomnieć o tysiącach turystów i cieszyć się wąskimi uliczkami, pałacami, niesamowitym klimatem i kuchnią.  Bogate dziedzictwo kulturalne i artystyczne oraz wspaniałe położenie pośród pokrytych winnicami wzgórz Toskanii czynią Florencję jednym z najsławniejszych miast na świecie. Spacerując po mieście mija się imponujące, wykładane marmurem kościoły, renesansowe piazza i  pałace mieszczące niezwykłe muzea, w tym sławną galerię malarstwa Uffizi.

    Właśnie w tak malowniczej scenerii w ramach programu  Erasmus+ miałam możliwość uczestniczyć w międzynarodowym szkoleniu „ Behavior and Conflicts new Methodologies, Motivation and Cooperation Strategies” zorganizowanym przez Europass Teacher Academy we Florencji. Kurs trwał dwa tygodnie w dniach 04.07.2022 – 15.07.2022 W pierwszym tygodniu prowadzącą była Lucy Tasca, w drugim Susan Gagliano. Siedziba szkoły mieści się w centrum Florencji, skąd blisko jest do wszystkich atrakcji miasta.

Czytaj więcej o: Sprawozdanie z mobilności kadry edukacji szkolnej w ramach programu Erasmus + 2020-1-PL01-KA101-078138 realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
6 lipca 2022

Zbiórka dla schroniska Na Paluchu

Zbiórka dla schroniska Na Paluchu zorganizowana przez klasę 8h przebiegła świetnie.
Udało się uzbierać dużą kwotę pieniędzy i dwa kartony potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Za zebrane datki zakupiona została karma dla podopiecznych schroniska.
W imieniu uczniów klasy 8h (już absolwentów) i swoim dziękujemy za włączenie sie do akcji.
Mamy też informację,że mieszkańcy oraz pracownicy schroniska także są wdzięczni za bezinteresowną pomoc.
Razem możemy więcej!
Małgorzata Witosławska
Czytaj więcej o: Zbiórka dla schroniska Na Paluchu
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
26 czerwca 2022

Erasmus+ Wspomnienia z Malty

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach po raz kolejny zakwalifikowana do międzynarodowego projektu Erasmus+ (Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej), którego głównym założeniem jest szkolenie nauczycieli w placówkach edukacyjnych na terenie Unii Europejskiej.
           W dniach 30.05-10.06.2022  Marta Soszyńska oraz Katarzyna Węsierska uczestniczyły w dwutygodniowym szkoleniu w łącznej liczbie 50 godzin „Technology Enhanced Learnig” (TEL) z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Szkolenie odbyło się na Malcie, w miejscowości St. Julian's położonej we wschodniej części wyspy, w Instytucie ETI (Executive Training Institute).

Czytaj więcej o: Erasmus+ Wspomnienia z Malty
Powiększ zdjęcie
24 czerwca 2022

Szkolne Koło Misyjne

Szkolne Koło Misyjne zakończyło rok pracy rajdem rowerowym do Ostrówka do domu, w którym przebywała św. s. Faustyna. To niezwykłe miejsce, które liczy ponad 115 lat zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Po zwiedzaniu odpoczywaliśmy na pikniku „ w cieniu” św. Faustyny. Bardzo dziękuję za pomoc i opiekę p. Annie Pilichowskiej.       

                                                                                                                    - Katarzyna Węgrzynek          

Czytaj więcej o: Szkolne Koło Misyjne
24 czerwca 2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24.06.2022 -piątek

9.00 – msza św. w parafii Miłosierdzia Bożego 

10.00 – spotkania uczniów klas I, II, IV, V, VI i VII z wychowawcami w niżej wymienionych salach: 

Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Powiększ zdjęcie
24 czerwca 2022

Wolontariat

 W ostatnich dniach roku szkolnego 2021/2022 wolontariusze pod opieką p. Katarzyny Węgrzynek odwiedzili podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Wołominie. Otrzymaliśmy podziękowanie za pomoc finansową i wpłacone pieniądze z kiermaszu wielkanocnego, które przeznaczone będą na wakacyjny odpoczynek. Dziękujemy p. Monice Mielcarz za pomoc w dotarciu do RDD.

Czytaj więcej o: Wolontariat
Powiększ zdjęcie
23 czerwca 2022

Konkurs matematyczny „Śladami znanych matematyków po Polsce i okolicach”

W roku szkolnym 2021/2022 odbył się konkurs pt. „Śladami znanych matematyków po Polsce i okolicach”, w ramach projektu ,,Poznaj Polskę ,,

Był skierowany do uczniów klas 6- tych i 7-mych. SP2 w Ząbkach. Regulamin konkursu został umieszczony na stronie internetowej szkoły, już na początku października.

Czytaj więcej o: Konkurs matematyczny „Śladami znanych matematyków po Polsce i okolicach”