Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w ZąbkachStrona główna

wakacje

Najnowsze publikacje

25 czerwca 2020

Informacja dla rodziców uczniów zgłoszonych na wakacyjne zajęcia kodowania w ramach projektu „Mistrzowie kompetencji...”

Rodzice, którzy zgłosili swoje dziecko na zajęcia kodowania w okresie 27-29 lipca proszeni są o pobranie, wypełnienie i zwrot do szkoły ( skan na adres iwona.pawlak@sp2zabki.pl lub złożenie oryginału w sekretariacie szkoły Batorego 11) karty kwalifikacyjnej. 

Karta kwalifikacyjna dostępna tutaj:  KARTA KWALIFIKACYJNA

 Proszę o dostarczenie wypełnionej karty najpóźniej do 10 lipca. 

DODATKOWA REKRUTACJA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA KODOWANIA W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO „MISTRZOWIE KOMPETENCJI...” W OKRESIE 27-29 LIPCA 2020R 

Informuję, że zostały wolne miejsca na wakacyjne zajęcia kodowania dla uczniów klas II-VI. Osoby chętne proszone są o kontakt z p. Iwoną Pawlak (wiadomość przez e-dziennik lub mailowo: iwona.pawlak@sp2zabki.pl). Proszę o zgłoszenia do 3 lipca 2020r. 

 

Czytaj więcej o: Informacja dla rodziców uczniów zgłoszonych na wakacyjne zajęcia kodowania w ramach projektu „Mistrzowie kompetencji...”
24 czerwca 2020

Lato w mieście 2020

Informujmy, że w dniach 13-24 lipca 2020r w Szkole Podstawowej nr 2 w budynku przy ulicy Batorego 11 odbędzie się akcja „Lato w mieście” .

Z uwagi na sytuację epidemiczną, wszystkie zajęcia odbywać się będą stacjonarnie, bez wycieczek i wyjść poza teren szkoły.

Wszystkie szczegółowe informacje: 

Czytaj więcej o: Lato w mieście 2020
24 czerwca 2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie oddziałów przedszkolnych oraz klas III i VIII – spotkanie wychowawcy z całą klasą z zachowaniem reżimu sanitarnego w dniach i godzinach zgodnych z harmonogramem. 

Pozostałe oddziały – indywidualny odbiór świadectw w  podanych godzinach- (szczegółowe informacje podadzą wychowawcy). 

Podczas odbioru świadectwa obowiązuje reżim sanitarny.   
Na teren szkoły, po odbiór świadectwa od wychowawcy klasy, wchodzi tylko uczeń w maseczce nie wnosząc dodatkowych przedmiotów. 

Istnieje także możliwość odebrania świadectwa przez cały okres wakacji w sekretariacie szkoły.  

Msza Św. – 26 czerwca 2020r – godz. 18.00 – parafia p.w Miłosierdzia Bożego. 

Budynek szkoły ul. Batorego 11

Budynek szkoły ul. Batorego 37 

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
24 czerwca 2020

„Wakacyjny Mistrz Ortografii"

Portal www.dyktanda.pl pragnie zaprosić na II odsłonę konkursu ortograficznego, pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii". Przeznaczony jest on dla osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. 

Start konkursu będzie miał miejsce już w piątek 26 czerwca, będzie on trwał aż do 7 września 2020 r. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, do laureatów trafią cenne nagrody. W puli nagród czeka ponad 90 atrakcyjnych paczek z nagrodami. Znajdą się w nich m.in.: konsola do gier Xbox One X, hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter, dron X-Bee Drone 9.5 GPS, książki, sprzęt wakacyjny, gry video i wiele, wiele innych. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny. Przyłączcie się do konkursu i uczcie się ortografii z przyjemnością!

Konkurs będzie się składał z 5 dwutygodniowych etapów + Wielki Finał, który wyłoni Wakacyjnego Mistrza Ortografii. Uczestnicy podejmą zmagania w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). Im więcej dyktand uczestnik poprawnie rozwiąże, tym więcej punktów otrzyma, co wpłynie na wyższą pozycję w rankingu. Zachęcamy również do aktywnego śledzenia facebook.com/dyktandapl/, gdzie przeprowadzimy dodatkowy konkurs niespodziankę.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://dyktanda.pl/mistrz_ortografii_i.html. Nagrodzonych zostanie co najmniej 90 uczestników konkursu "Wakacyjny Mistrza Ortografii". 75 nagród przyznamy w trakcie rozgrywania etapów, a 15 w Wielkim Finale. Każdego dnia zgłaszają się do nas kolejni sponsorzy, dlatego nie wykluczamy zwiększenia liczby nagród.

Czytaj więcej o: „Wakacyjny Mistrz Ortografii"
Powiększ zdjęcie
23 czerwca 2020

"Czy wiesz, jak żyje jeż?"

Świetlica klas II, otrzymała dyplom za udział w projekcie edukacyjnym 
Fundacji Uniwersytet Dzieci, Przyroda z klasą "Czy wiesz, jak żyje jeż?". 
Od września, zgodnie z założeniem projektu, nasze Świetliczaki brały udział w zajęciach przyrodniczych, a także tych, dotyczących emocji oraz kompetencji społecznych. 
Czytaj więcej o: "Czy wiesz, jak żyje jeż?"
19 czerwca 2020

Zawiadomienie z dnia 19.06.2020

 Załącznik dla Wykonawców:

Nr sprawy: SP2.ZP.271.01.2020

Czytaj więcej o: Zawiadomienie z dnia 19.06.2020
19 czerwca 2020

Wyniki konkursów z biologii i chemii

W roku szkolnym 2019/2020 odbyły się liczne konkursy z biologii i chemii, w których nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki.
 
1.Konkurs Kuratoryjny z biologii:
Laureat Konkursu Biologicznego - Tomasz Grabowski
Finalista Konkursu Biologicznego - Natalia Tomczuk
 
2. Konkurs Kuratoryjny z chemii:
    Finalista Konkursu Chemicznego- Tomasz Grabowski
 
3. Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony-MEDITEST
 
Lauret ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony-MEDITEST- Tomasz Grabowski
 
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony-MEDITEST- Aleksandra Wrzosek
 
4. Ogólnopolski konkurs ekologiczny- EKO-PLANETA
 
Bardzo dobry wynik z testu- Tomasz Grabowski
Bardzo dobry wynik- praca indywidualna- Sonia Bem
Wyróżnienie praca indywidualna- Gabriela Dybkowska
Wyróżnienie praca indywidualna- Natalia Kocon
 

                                                                                Gratuluję wszystkim sukcesów
 
                                                                                            Monika Mierzejewska
Czytaj więcej o: Wyniki konkursów z biologii i chemii
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
17 czerwca 2020

Program stypendialny „Klasa” Fundacji BNP Paribas.

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji, umożliwiający zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości oraz będących w trudnej sytuacji finansowej, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

Od 2003 roku program pomógł blisko 770 absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów z 350 miejscowości na terenie całego kraju, inwestując w ich edukację 22 mln złotych. Absolwenci „Klasy” ze 100% skutecznością zdają matury i dostają się na uczelnie wyższe.

 

Czytaj więcej o: Program stypendialny „Klasa” Fundacji BNP Paribas.
Powiększ zdjęcie
15 czerwca 2020

Superkoderzy 2020

Miło mi poinformować, że nasza szkoła znalazła się w grupie 130 szkół, w których od września 2020 uruchomiony będzie program #SuperKoderów, prowadzony przez Fundację Orange.

Już 3 raz udało się nam przejść kwalifikacje. Tym razem zakwalifikowaliśmy się do realizacji projektu "Robo-matematycy". Będziemy tworzyli wielką grę matematyczną. Chętnych zapraszam jesienią do wspaniałej zabawy.

Po mimo trudności związanych z pandemią, wielu ograniczeń - daliście radę. Wasze filmy nagrane w domu i wspólna prezentacja  zapraszająca SuperKoderów była wspaniała.

Brawo SuperKoderzy z SP2 Ząbki. Jestem z was dumna.

Wasza Supertrenerka

Czytaj więcej o: Superkoderzy 2020