Podsumowanie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 czerwca 2019

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach znalazła się w grupie 170 szkół z całej Polski,  które uczestniczyły w niesamowitym projekcie.

 #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych, uczniów w wieku 9-12 lat.  

Uczniowie nagrali, krótki 30 sekundowy film, o szkole i wykorzystaniu TIK. Nasza szkoła zakwalifikowała się do ścieżki tematycznej „Majsterkowicze 2.0".  Placówka otrzymała dotację na zakup 5 zestawów EDUBOX LOFI ROBOT do realizacji zajęć. Pani Dyrektor Irenie Małyszczuk udało się wygospodarować pieniądze na zakup dodatkowych zestawów. Mamy więc 10 zestawów LOFI ROBOT. 

W naszej szkole SuperKoderzy działali w dwóch grupach (20 osób):

- kl. 4 pod opieką p. Anna Słowik i kl. 6 - opieka p. Małgorzata Goździak.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ramach zajęć uczestnicy konstruowali LofiRoboty, którymi można było sterować przy  pomocy wgranej aplikacji do komputera, telefonu komórkowego lub tabletu. Dodatkowo mogli zdobyć wiedzę teoretyczną dotyczącą robotów, czujników. Podczas zajęć młodzi programiści poznali program LOFIBLOCKS. Tworzyli również projektu w Scratch.

Podczas Dnia Otwartych Drzwi – nasi SuperKoderzy prezentowali  innym uczniom i Rodzicom roboty rysujące różne figury geometryczne.

Na zakończenie zajęć uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali, od fundacji Orange, okolicznościowe dyplomy i gadżety.

Ten rok szkolny był to intensywny, pracowity, ale jakże ciekawy innowacyjny czas. A co nas czeka po wakacjach…?

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie