mPotęga - wyniki Konkursu Grantowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 czerwca 2019

Z przyjemnością informujemy, że zgłoszony przez naszą szkołę projekt  „Matematyczne potyczki z Rodziną w tle” otrzymał dofinansowanie. 

W VI edycji mPotęgi złożono 525 wniosków, z tego dofinansowanie otrzyma 112 projektów matematycznych. Do szkół, organizacji pozarządowych, uczelni i bibliotek z całej Polski trafią granty w łącznej kwocie blisko 655 tys. złotych!

O programie "mPotęga"

 Projekt „Matematyczne potyczki z Rodziną w tle” przeznaczony jest dla uczniów  przyszłych klas 5. 

Uczniowie utworzą dowolne drużyny 3-5 osobowe. Projekt rozpoczynają warsztaty dla zainteresowanych uczniów i rodziców, na którym omówione będą zasady udziału w projekcie, zaangażowanie rodzin oraz etapy pracy – WebQuest – Matematyka w moim domu /w mojej rodzinie/.

Od września do grudnia drużyny wykonują zadania turniejowe/co dwa tygodnie/ zdobywają punkty. Na stronie projektu będzie można zobaczyć zadania i ranking drużyn. Zadania dotyczą wykorzystania matematyki: liczby na co dzień, ekonomia w matematyce, matematyka przez zabawę, korelacja matematyki z innymi przedmiotami, matematyka wokół nas itp.

W grudniu dodatkowo będą ocenione prezentacje lub filmy „Matematyka w moim domu”.

Do finału przechodzi 5- 6 drużyn z największą liczbą punktów. Finał odbędzie się w grudniu. Drużyny będą miały do pokonania matematyczny tor przeszkód. Otrzymają mapy, karty pracy i tablety – będą szukać rozmieszczonych po całej szkole kodów QR. Odkodowują i rozwiązują zadania.  Starają się zdobyć kolejne litery do hasła głównego.

Ponadto w październiku i listopadzie odbędą się warsztaty dla chętnych dzieci biorących udział turnieju: Matematyka w Informatyce – programowanie robotów /październik/ oraz TIK w matematyce – gry i zabawy matematyczne /listopad/.

Projekt będą prowadziły: p. Agnieszka Borysiewicz - Rzewuska i p. Małgorzata Goździak.

Zapraszamy do udziału - zgłoszenia już po wakacjach.