Powiatowe zawody pływackie w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dzieci i młodzież.
W dniu 29 marca 2019 r. na pływalni Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach zostały przeprowadzone zawody w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci: roczniki 2006 - 2009 oraz młodzież: roczniki 2003 – 2005. Organizatorami imprezy byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wołominie, Miasto Ząbki oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach.
Do rywalizacji przystąpiły:
Kategoria dzieci:
* Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkach
* Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach
* Szkoła Podstawowa nr 7 w Wołominie
* Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonce
Kategoria młodzież:
* Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkach
* Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach
* Szkoła Podstawowa nr 1 w Kobyłce
* Szkoła Podstawowa nr 3 w Kobyłce
Rywalizację w kategorii dzieci rozpoczęły dziewczęta sztafetą 8x25 m, a następnie chłopcy – pływanie w sztafecie odbywało się stylem dowolnym.
Po konkurencji sztafet odbyły się biegi indywidualne na 25 m i 50 m, z podziałem na style: grzbietowy, dowolny i klasyczny. Uczniowie ze sztafety zostali rozdzieleni na następujące biegi:
* 25 m stylem grzbietowym (2009, 2008)
* 25 m stylem dowolnym (2009, 2008)
* 50 m stylem klasycznym (2007, 2006)
* 50 m stylem dowolnym (2007, 2006)
W kategorii młodzież – dziewczęta i chłopcy klas VII, VIII i III gimnazjalnych rywalizację rozpoczęli od sztafety 6 x 25 m stylem dowolnym, a po niej rozpoczęły się konkurencje indywidualne :
* 50 m stylem grzbietowym
* 50 m stylem dowolnym
* 50 m stylem klasycznym
Po zakończonych biegach czasy zdobyte przez każdy zespół, zostały przez sędziów podliczone i na podstawie wyników wyłoniono zwycięzców.
Wyniki w rywalizacji dziewcząt – kategoria dzieci.
I miejsce - SP 2 Ząbki ( 7:01:51)
II miejsce - SP 1 Ząbki (7:44:24)
III miejsce - SP 7 Wołomin ( 8:59:14)
IV miejsce - SP 2 Zielonka (9:40:69)
Wyniki w rywalizacji chłopców – kategoria dzieci.
I miejsce - SP 2 Ząbki (7:16:85)
II miejsce - SP 7 Wołomin (7:53:09)
III miejsce - SP 1 Ząbki (9:07:28)
Wyniki w rywalizacji dziewcząt – kategoria młodzież
I miejsce - SP 2 Ząbki (6:12:32)
II miejsce - SP 3 Kobyłka (6:24:89)
III miejsce - SP 1 Ząbki (6:56:00)
IV miejsce - SP 3 Kobyłka (7:50:47)
Wyniki w rywalizacji chłopców – kategoria młodzież
I miejsce - SP 2 Ząbki (5:23:11)
II miejsce - SP 1 Ząbki (6:15:47)
III miejsce – SP 3 Kobyłka (6:27:14)
IV miejsce - SP 1 Kobyłka (7:22:49)
Mistrzostwa Powiatowe zakończyły się uhonorowaniem najlepszych drużyn medalami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Ząbki oraz pucharami ufundowanymi przez MCS w Ząbkach.
Nagrody wręczyła Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk oraz Prezes MCS Ząbki Mariusz Ryciak.
Zwycięskie drużyny w kwietniu będą reprezentowały nasz powiat w rywalizacji międzypowiatowej w Piasecznie.
Agnieszka Cichowska