Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Żonkilowego Konkursu Literackiego „Pola Nadziei” 2017/18

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 czerwca 2018

Ogólnopolski Żonkilowy Konkurs Literacki "Pola Nadziei" od lat cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, ponieważ rozbudza wrażliwość na potrzeby ludzi chorych oraz pozwala doskonalić wartości artystyczne i estetyczne osób biorących w nim udział.

To cenne przedsięwzięcie organizowane przez Ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie można określić mianem akcji, która propaguje altruistyczne i wolontariackie idee hospicyjne. Wszyscy przecież wiemy, jak ważny jest czas poświęcony drugiemu człowiekowi, szczególnie cierpiącemu z powodu choroby.

Dlatego cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach jest dumna i gratuluje dziewczętom, które zwyciężyły w Literackiej Kategorii Ogólnopolskiego Żonkilowego Konkursu "Pola Nadziei" 2017/18. Jego tematyka nawiązywała do słów Alberta Camusa: „ W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę”

I tak:

Pierwsze miejsce zajęła uczennica Michalina Firysiuk z klasy 2F gimnazjum (merytoryczny opiekun pracy - nauczyciel języka polskiego - pani Agata Radzio-Zawadzka);

Drugie miejsce zajęła uczennica Anna Jarzębska z klasy 7F (merytoryczny opiekun pracy - nauczyciel języka polskiego - pani Iwona Król).

Ponadto uczennice: Michalina Gusta z klasy 2F gimnazjum i Karolina Marczak z klasy 7A otrzymały wyróżnienia (merytoryczny opiekun prac - nauczyciel języka polskiego - pani Agata Radzio-Zawadzka).

 

Zwyciężczyniom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

           

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie