Konkurs matematyczny KANGUR

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 grudnia 2017

Jak, co roku zachęcamy uczniów do udziału w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", który odbędzie się 15 marca 2018 roku.

Jak, co roku zachęcamy uczniów do udziału w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", który odbędzie się 15 marca 2018 roku.
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (kl.II-VII), gimnazjalnych.
Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedziba w Paryżu. W Polsce Głównym Organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. W Regionie Warszawskim organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne „Liczman” w Warszawie.
Udział w konkursie to prestiż i wysoka ranga wypracowana przez Międzynarodowy Zespół  matematyków. To oni swoją wszechstronną wiedzą matematyczną z mistrzowską umiejętnością przygotowują zadania testowe dla poszczególnych kategorii wiekowych. Zadania testowe tłumaczone są w językach krajów świata biorących udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „KANGUR MATEMATYCZNY”.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Zapraszamy uczniów wszystkich etapów edukacyjnych: szkoły podstawowe(II-VII), gimnazja do udziału w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
Wysokość opłaty za udział w konkursie wynosi 9 zł od uczestnika.
                                                                                                                                                                  A.Borysiewicz-Rzewuska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie